16 października 2013

16.10.13r. - Projekt PAZNOKCIE , tydzień pierwszy


Jak już wcześniej wspominałam , od jakiegoś czasu miałam okropne problemy z paznokciami . Strasznie się rozdwajały, łamały, były cienkie i słabe. Żadne suplementy z apteki nie pomagały , odżywki aplikowane bezpośrednio na płytkę paznokcia przynosiły poprawę tylko na czas ich stosowania a problem dalej powracał. 

Kilka tygodni temu zostałam po raz drugi mamą - ktoś by mógł rzec, że to ciąża podjadała mi paznokcie. Jednak z tym zjawiskiem borykam się od kilku lat, więc zmiany hormonalne nie miały na to wpływu. 

Trzymam dietę niską w cukry a bogatą w warzywa , owoce i drób. W związku z tym, iż po urodzeniu dzidziusia chcę wrócić do sylwetki sprzed obu ciąż - tym bardziej jestem zmotywowana do prowadzenia zdrowego trybu życia. 

Nie palę , nie piję w ogóle alkoholu, nawet wina . 

Postanowiłam na jakiś czas zaprzestać malowania paznokci. Jestem bardzo ciekawa jaki to będzie mieć wpływ na ich kondycję. Czy malowanie osłabia je powodując te wszystkie problemy czy jest to zupełnie nie związana z tym tematem sprawa ? 

Czy może któraś z Was namiętnie malująca pazurki ( jak ja ! ) nie ma w ogóle z tym problemu ? 

Uwielbiam, kocham i szlaję za malowaniem pazurków. Ciężko mi się przyzwyczaić do niepomalowanych i " nieobrobionych" paznokci. Kolor czerwony wielbie najbardziej , bardzo za tym tęsknie choć to dopiero tydzień bez lakierów. A może to wina tego, że paznokcie lubię zakończone w kwadrat ?

Ciekawe jak długo będę one w dobrej kondycji i kiedy zaczną się z nimi problemy. A u Was jak długo wytrzymują paznokcie ? Po jakim czasie je obcinacie bądź piłujecie ? Może u mnie nie chodzi i lakiery a zupełnie o coś innego.. 

W związku z powyższym - pozwalam tylko rosnąć paznokciom. Nie obcinam, podcinam ani nie piłuje czy nadaje im kształt. Zobaczymy co się będzie dziać. 

Na zdjęciu paznokcie mają już kilka dni , zrobione w zeszły piątek.

Kolejna relacja po następnym piątku ;-)


2 komentarze:

  1. Ja większość życia mam obcięte króciutko. Ale nawet takie potrafią się rozdwajać.

    OdpowiedzUsuń
  2. mnie na rozdwajające się, cienkie i łamliwe paznokcie pomogła bardzo odżywka Eveline 8w1, ale dużo kontrowersji wokół niej krąży:) dla mnie jednak jest po prostu zbawieniem..
    na pewno obcinanie paznokci je osłabia i powinno się je tylko piłować - byle nie metalowym pilnikiem :P

    OdpowiedzUsuń