31 marca 2014

Regeneris czyli wampirzy lifting :-) Zapraszam na wpis Pani Doktor A. StawowiakWampirem być ;)

Drogie Mamy, medycyna estetyczna to temat rzeka, to potężny rynek wart miliardy euro, każdego miesiąca na rynku pokazują się rewelacyjne nowości. Tak naprawdę te produkty są rewolucyjne i nie ma w tym odrobiny przesady. Niestety nie ma lekarza medycyny estetycznej, który mógłby w codziennej praktyce korzystać ze wszystkich osiągnięć technologii i farmakologii jakie są oddawane w nasze ręce. Przyczyna jest prosta, wielość urządzeń i ich cena powoduje, ze nigdy by nie udało się odzyskać zainwestowanych w nie funduszy.

Wiele słyszałam o „wampirzym liftingu” widziałam poddające się temu zabiegowi celebrytki i kiedy nadarzyła się okazja postanowiłam przejść odpowiednie szkolenie i zacząć wykonywać ten zabieg moim pacjentom. Wybór padł na Regeneris, jeden z najpopularniejszych preparatów, służących do przygotowywania zabiegów z osocza bogatopłytkowego. Schemat ich działania jest podobny więc bez względu na to na jaki zabieg się zdecydujecie wszystkie będą miały przynajmniej z założenia podobne działanie. Zacznijmy od tego, że zdjęcia z pokrytymi krwią twarzami i podpisem, ze to efekt „wampirzego liftingu” są mocno przesadzone. Krwi widzicie w trakcie zabiegu tyle ile podczas pobierania krwi w celu przeprowadzenia badań okresowych :) A sam zabieg przebiega w zasadzie bezboleśnie, Po pobraniu krwi następuje odwirowanie jej we wirówce w celu uzyskania osocza bogatopłytkowego, które służy biostymulacji komórek skóry. Autologiczna Terapia Komórkowa wykorzystuje bogactwo czynników wzrostu zawartych w osoczu bogatopłytkowym oraz proces stymulacji mezenchymalnych komórek macierzystych do regeneracji i rewitalizacji uszkodzonej skóry. Brzmi mądrze ale tak naprawdę pomysł jest banalny, podany preparat po prostu odrobinę oszukuje nasz organizm i zaczyna gwałtowny proces regeneracji w obszarach w które zostaje podany.  Poniżej schemat uzyskiwania preparatu.

Czemu może służyć REGENERIS? Możemy nim zastąpić lub uzupełnić preparaty do mezoterapii, możemy zastosować go w miejsce w którym podalibyśmy wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego. Zależnie od tego co chcemy uzyskać możemy podać go trojako, albo metoda stosowaną  w przypadku klasycznych preparatów do mezoterapii – nappage, depozytowo lub śródskórnie jako wolumetryczną terapię biostymulacyjną. Zaletą REGENERIS jest to, że ze względu na jego skład ryzyko reakcji alergicznej w zasadzie nie istnieje.  Większość z Pozytywnych Mam zapyta, czy ten zabieg jest dla mnie. Oczywiście to zależy od wieku, nie zdecydowałabym się
aby stosować te preparaty u bardzo młodej mamy (poza koniecznością przyspieszenia gojenia), ale już w wieku dwudziestu pięciu lat zdecydowanie tak, jako prewencyjne i zabieg odżywczy. Pamiętajmy lepiej zapobiegać niż leczyć.

 

W skrócie REGENERIS możemy zastosować w:


 • rewitalizacji skóry, przy skórze zmęczonej, pozbawionej kolorytu, przesuszonej
 • z pierwszymi oznakami starzenia
 • po zabiegach medycyny estetycznej i nie tylko, w celu przyspieszenia gojenia
 • w przypadkach łysienia typu męskiego
 • kiedy istnieje ryzyko alergii na inne produkty Podsumowując, w „wampirzym liftingu” najważniejsza jest naturalność preparatów, to, że walczą z przyczynami a nie likwiduje tylko efekty tak jak np. wypełniacze, pomagając naszemu organizmowi w odbudowaniu tego co utracone.


PozdrawiamAgnieszka Stawowiak

Lekarz Medycyny estetycznej

NZOZ PERFECTprywatnie pozytywna Mama pozytywnych Bliźniaczekps. jak macie jakieś pytania zapraszam do kontaktu poprzez komentarze lub email a.stawowiak@gabinetyperfect.pl

16 komentarzy:

 1. Bardzo podobają mi się efekty, co do przebiegu zabiegów, bez krwi się nie da. Każdy zabieg wiąże się z krwawieniem większym czy mniejszym i dobrze o tym pamiętać. Zdecydowałabym się może, ale te 6 operacji które miałam i 2 cesarki wymęczyły mnie do reszty. :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja po dwóch cesarkach myślę już o trzeciej ;-)

   Usuń
 2. wow! efekty zdumiewające!!! jestem pod dużym wrażeniem :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Efekty są niesamowite, czytałam już nie raz o tym zabiegu, myślę, że zdecydowałabym się na niego w przyszłości :)

  OdpowiedzUsuń
 4. robiłam regeneris z dermapenem dwa razy - uważam, że to najlepszy zabieg jakiemu się poddałam a robiłam laser frakcyjny, złuszczanie kwasami TCA. U mnie na blogu jest obszerna fotorelacja oraz filmik - jak ktoś jest ciekawy jak to rzeczywiście wyglada to zapraszam.
  W dodatku koszt wampirzego jest niższy niż lasera a i okres rekonwalescencji jest krótszy. Mi spłycił blizny po trądziku i odmłodził skórę. Jak ktoś jest odwazny to polecam z całego serca

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odważna jesteś ale widziałam zdjęcia, uśmiechałaś się więc sam zabieg w sobie chyba nie jest tak przerażający :-)

   Usuń
 5. Nazwa straszna i rozbudza wyobraźnie, a jak się okazuje nie taki diabeł straszny...

  OdpowiedzUsuń
 6. W Cieszynie jest dużo magnolii i jest nawet szlak tzw. "szlak magnolii" coś pięknego. Jak będziesz w PL i masz czas zapraszam na zwiedzanie ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Szok, ależ to można w dzisiajszych czasach cuda zdziałać

  OdpowiedzUsuń
 8. Zawsze to jakieś rozwiązanie w przyszłości :)

  OdpowiedzUsuń