Należy mieć świadomość, że labioplastyka w najprostszym możliwym ujęciu polega na korekcji wyglądu mniejszych lub większych warg sromowych. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że wspomniany zabieg zaliczany jest do chirurgii estetycznej. Nie wszyscy wiedzą, że ginekologia estetyczna jest jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi medycyny.

Plastyka warg sromowych – wskazania

Labioplastyka wskazana jest przede wszystkim z powodów zdrowotnych. Pacjentki coraz częściej mają przerośnięte wargi sromowe. Godny uwagi jest fakt, że narażone są one wtedy na liczne otarcia od spodni czy bielizny. W przypadku aktywnego trybu życia mogą pojawić się rany.

Jeżeli wargi sromowe będą przerośnięte, mogą sprzyjać rozwojowi infekcji intymnych. Warto wiedzieć, że bardzo duża liczba kobiet z omawianym problemem ma dyskomfort w życiu seksualnym.

Plastyka warg sromowych – przeciwwskazania

Należy mieć świadomość, że nie zawsze będzie możliwe zmniejszanie warg sromowych. Przeciwwskazaniem do wykonania omawianego zabiegu są przede wszystkim choroby ginekologiczne. Panie powinny poinformować lekarza przed zabiegiem o ewentualnych dolegliwościach.

Nie będzie możliwe zmniejszanie warg sromowych u kobiet, które mają problemy z krzepliwością krwi. Ponadto zabiegu nie można wykonać w trakcie ciąży czy miesiączki.

Labioplastyka laserowa

Warto wiedzieć, że obecnie zabiegi wykonywane są z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu. Nie stosuje się również inwazyjnych metod. Można zaobserwować, że zdecydowana większość przedstawicielek płci pięknej decyduje się na zabieg z użyciem lasera.

Jest to bowiem alternatywa do popularniejszego zabiegu chirurgicznego. Nie tylko nie powoduje krwawienia, ale również nie wymaga hospitalizacji. Godny uwagi jest również fakt, że pacjentka będzie w stanie dojść do siebie znacznie szybciej niż w przypadku tradycyjnego zabiegu.

Jak przygotować się do zabiegu?

Rekomendowane jest przede wszystkim wykonanie zleconych przez lekarza badań krwi i ginekologicznych. Można dzięki temu upewnić się, że nie występują żadne przeciwwskazania do wykonania zabiegu.

Warto także 7 dni przed planowanym zabiegiem odstawić leki, które mogłyby przyczynić się do zmniejszenia krzepliwości krwi. Należy mieć świadomość, że zabieg może obecnie być wykonany pod znieczuleniem miejscowym lub ogólnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here