Istotnym składnikiem dziewczęcej garderoby są nakrycia głowy. Wielu rodziców już od najmłodszych lat kupuje swoim pociechom stylizowane kapelusze, czapki, opaski lub inne kategorie nakryć głowy. Modele dedykowane na lato dla dziewcząt są pod wieloma względami bardzo atrakcyjne. Znajdziesz zarówno nakrycia imitujące fasony spotykane wśród ubrań dla dorosłych, jak i modele typowo dziecięce – kolorystycznie rozbudowane, wyposażone w liczne ozdoby oraz podkreślające urok Twojej córeczki. Zapraszamy do lektury krótkiego poradnika zakupowego, który pomoże Ci odnaleźć nakrycie głowy na lato pasujące do oczekiwań Twoich jak i Twojej pociechy. 

Czapka z daszkiem – czy daszek bez czapki?

Popularnym i często wybieranym rozwiązaniem są czapki z daszkiem. Są stosowane od najmłodszych lat, jako skuteczna ochrona główki niemowląt przed wiatrem, nadmiarem słońca i potencjalnym chłodem. Dla dziewczynek w wieku kilku lat – dedykowane są czapki z daszkiem wyposażone we wszyty ściągacz lub zamknięcie ulokowane w tylnej części. Czapki z daszkiem są wybierane także z uwagi na ich duże walory estetyczne. Często, są wykonane w pastelowych, intensywnych i przyjemnych dla oczu kolorach, bądź pokryte graficznym, atrakcyjnym wizualnie deseniem. Warto rozważyć zakup przynajmniej kilku modeli i skonsultować je ze swoją pociechą, aby mieć pewność, że trafisz zarówno w swój jak i jej gust.

Oprócz czapek z daszkiem znajdziesz także opaski z daszkiem. Są dobrą alternatywą dla zwykłych czapek i chętnie wybierają je kilkuletnie dziewczynki. Posiadają sportowy fason, odsłaniają czubek głowy i zapewniają odpowiednią wentylację jej powierzchni i włosów. Pod tym względem, są idealne na okres letni, gdy nadmiernie wysokie temperatury dają się we znaki. Zarazem, opaski dla dziewczynek chronią oczy przed nadmiarem słońca oraz utrzymują na miejscu niesforne kosmyki włosów, które mogłyby przeszkadzać w czasie zabawy. 

Chusty dziecięce i ich różne wersje 

Wyborem idealnym na lato są także chusty dziecięce, które można w różny sposób zawiązywać dookoła głowy dzieci. W przypadku dziewcząt najlepiej wypadają chusty w formie apaszek, które można swobodnie składać i rozkładać, dostosowując ich rozmiar do własnych potrzeb. Chusty takie są dostępne w wielu wersjach kolorystycznych – zarówno w klasyczne motywy geometryczne (grochy, kratę) jak i pokryte deseniami prezentującymi motywy zwierzęce lub kwiatowe. 

Bandamka to podtyp chusty, której specyfika tkwi w możliwości łatwego i wygodnego zawiązywania. Szczególnie warto wybierać te bandamki, które można formować od postaci ładnego rożka. Podobnie jak chusty, bandamki są dostępne w różnych wersjach kolorystycznych, pokrytych rozmaitymi motywami estetycznymi.

Turban na głowę to ciekawe i dość niekonwencjonalne rozwiązanie, którego popularność zwiększa się z roku na rok. Turbany pozwalają osiągnąć bardzo interesujący efekt aranżacyjny, dodając Twojej córeczce nieco „orientalnego uroku”. Warto wybierać turbany wyposażone w ozdobne marszczenia, które często znajdują się z przodu, tuż nad czołem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here