W sytuacji, gdy zepsuje nam się lodówka powstaje nerwowa atmosfera pod każdym względem. A to trzeba przełożyć mięso, a to czy wystarczy nam pieniędzy na zakup tego sprzętu, bo do tanich on przecież nie należy. Jeśli oczywiście mamy gdzie przełożyć produkty, to jest całkiem w porządku. Problem pojawia się wówczas, kiedy nie mamy możliwości tymczasowego przeładowania rzeczy, bo nie mamy w swoich zasobach drugiej maszyny, a sąsiadki, która mogła by nam pomóc akurat nie ma ponieważ jest w pracy. Cóż.

Czasem tak bywa i musimy temu problemowi jakoś podołać. Na szczęście jak to zrobić wiemy ponieważ możliwości nie brakuje. Skupimy się natomiast na czymś innym. Załóżmy, że już problem produktowy mamy rozwiązany, wszystko już jest umiejscowione gdzie powinno być, pojawia się teraz kwestia sprzętu. Najczęściej do czego się uciekamy? Bez wątpienia szukamy dobrego fachowca, aby spróbował tę naszą często wysłużoną lodówkę uleczyć.

Niestety często okazuje się, że jakakolwiek reanimacja maszyny nie ma żadnego sensu, gdyż nawet sama próba uczynienia tego może się okazać większym wydatkiem niż zakup nowego towaru, a jeszcze jak usłyszymy z ust mechanika diagnozę: „Zwłoki, nadające się wyłącznie do wyrzucenia,” ręce natychmiast opadają. Staramy się niejednokrotnie wyprzeć całą kwestię. Szybko się jednak okazuje, że nasz serwisant miał rację i nie warto kombinować w tym względzie. Wynosimy biedną staruszkę na złom. Trzeba się teraz udać do sklepu po nowe cacko. Tu też się pojawia problem. Jaka maszyna była by najbardziej odpowiednia do naszego mieszkania.

czy lodówkę można przewozić na leżąco

Wybór jest duży, w związku z powyższym siedzimy i dumamy co z tym fantem należy zrobić. Ta jest ładna, ale na tyle duża i w żadnym razie nie wejdzie do kuchni, ta z kolei jest akurat, ale niestety nie posiada preferowanych przez nas funkcji, a co za tym idzie dyskwalifikuje ją to z wyboru. Niestety trzeba podjąć decyzję. Najlepiej wybrać wówczas coś optymalnego, co w jakimś stopniu chociażby spełni nasze oczekiwania. Po długim namyśle decydujemy się. Niestety pojawia się następna kwestia do rozważenia.

Transport do domu

Są takie sytuacje, że mieszkamy bardzo blisko danego sklepu i mamy w swoich zasobach wózek, którym bez jakichkolwiek problemów możemy sobie to przewieźć we własnym zakresie. Pojawia się problem dalszego transportu. Oczywiście, jak to mamy w naszym Polskim zwyczaju kombinujemy, jak najtańszym kosztem to rozwiązać. Nie mamy jednak wyjścia. Trzeba skorzystać z serwisu oferującego transport. Generalnie tego rodzaju usługę możemy sobie zamówić w większości sklepów ze sprzętem artykułów gospodarstwa domowego.

Czy lodówkę można przewozić na leżąco?

Otóż nie. Gdybyśmy jednak zdecydowali się na przewóz we własnym zakresie, trzeba wziąć pod uwagę kilka bardzo istotnych faktów. Przede wszystkim przewożąc sprzęt chłodniczy należy pamiętać, że nie może on być przewożony w pozycji leżącej ponieważ może dojść do wszelkiego rodzaju wycieków płynu chłodniczego, a co za tym idzie przełoży się to na dalsze funkcjonowanie naszej lodówki. Naprawa gwarancyjna nie wchodzi wówczas w grę ponieważ nie dostosowaliśmy się do obowiązujących zasad transportu i nikt nawet nie będzie chciał z nami w tej sprawie prowadzić żadnych rozmów.

napoje w lodówce

Chociażby w celu uniknięcia tych kłopotów należało by rozważyć sprawę wzięcia profesjonalnego serwisu zapewniającego transport wraz z ewentualnym wniesieniem, jeśli mieszkamy w wyższych partiach blokowiska lub też gdy kuchnię mamy usytuowaną w górnej kondygnacji naszego domu oraz fachowym podłączeniem naszego sprzętu. Kiedy jednak tak bardzo chcemy zaoszczędzić twierdząc, że na przykład i tak wydaliśmy już większość swoich środków na zakup lodówki i nie będziemy korzystali z fachowców pamiętajmy o podstawowych rzeczach.

Przede wszystkim, aby uniknąć nieprawidłowości w pracy sprzętu, a konkretnie głośnej pracy sprężarki, musimy ją dokładnie wypoziomować. Polega to na odpowiednim wyprofilowaniu nóżek znajdujących się pod spodem lodówki. Gdy już zostaną prawidłowo wykonane wszystkie procedury, a maszyna zacznie spełniać swoje zadania, pozostaje tylko się cieszyć, że dokonaliśmy właściwego wyboru i przez najbliższe lata nie będziemy musieli się martwić, że coś złego przydarzy się w tej kwestii. Zawsze mogą wystąpić nieprzewidziane okoliczności, ale w tym wypadku my jesteśmy na dobrej pozycji ponieważ nasz sprzęt podlega gwarancji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here