W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie wyjście w letniej sukience z nieogolonymi pachami lub łydkami. Pomijając fakt, że włoski w tych miejscach wyglądają nieestetycznie, to na dodatek sama kobieta czułaby się z nimi raczej niekomfortowo. Świadomość, że inni zauważą zbędne owłosienie przyczynia się do obniżenia samooceny.

Gładka, nieowłosiona skóra jest standardem, od którego odstępstwa nie są akceptowane. Widząc kobietę z nieogolonymi nogami w szortach lub sukience od razu przypisujemy jej negatywne cechy. W głowie pojawiają się domniemania, że na pewno jest leniwa skoro dopuściła się takiego zaniedbania. Co ciekawe standardy te nie obejmują mężczyzn, którzy często z dumą prezentują swoje bujne owłosienie na plecach lub klatce piersiowej.

Jeżeli chcemy pozbyć się zbędnego owłosienia, to mamy na to kilka skutecznych sposobów

Najbardziej popularną metodą jest golenie włosów za pomocą maszynki. Największymi jej plusami są szybkość oraz bezbolesność. Jest to rozwiązanie dobre dla kobiet, które zastanawiają się czym golić włosy łonowe. Strefa bikini jest szczególnie wrażliwa na ból dlatego też lepiej nie stosować w jej obrębie depilatora. Elektryczny depilator to następna bardzo popularna metoda usuwania włosków. Pozwala on pozbyć się niechcianego owłosienia na dłużej. Niestety depilacja z jego pomocą jest bardzo bolesna.

Nowoczesne urządzenia mają co prawda nakładki masujące, a niekiedy można je stosować również pod wodą, ale rozwiązania te pomagają w niewielkim stopniu. Na rynku pojawiły się także depilatory IPL, które wykorzystują światło do usuwania włosów. Możemy z nich skorzystać w gabinecie kosmetycznym lub kupić sobie miniaturową wersję do domu. Depilacja światłem również może być bolesna i niestety nie usuwa włosów na zawsze. Dodatkowo rozwiązanie to jest dosyć drogie. Jeżeli mamy taką możliwość i środki finansowe, to możemy udać się do gabinetu kosmetycznego na zabieg depilacji woskiem. Metodą tą można usuwać włosy z całego ciała. Można nawet zdecydować się na depilację brazylijską.

maszynka do golenia

Metod depilacji jest bardzo dużo. Jak zatem wybrać tę właściwą dla nas?

Najlepiej zrobić to testując na sobie poszczególne rozwiązania. Możliwe, że pewne metody sprawdzą się dobrze na jednych partiach ciała, ale nie na innych. Na przykład możemy wydepilować sobie włoski na ramionach i pod pachami za pomocą depilatora elektrycznego, a włosy na nogach oraz w strefie bikini zgolić maszynką. Bardzo ważne jest również postępowanie po depilacji. Skóra po zabiegu jest bardzo wrażliwa i zaczerwieniona. Ponadto zarówno wyrywanie włosków z cebulkami, jak i golenie maszynką, mogą przyczynić się do powstawania małych ranek na skórze.

Wszystko to sprawia, że nogi lub inne partie ciała po usunięciu owłosienia mogą wyglądać nieatrakcyjnie. Warto zakupić sobie specjalne preparaty dedykowane skórze po zabiegach depilacji. Łagodzą one podrażnienia i sprawiają, że skóra szybciej się regeneruje. Można także w tym celu nabyć zwykły żel aloesowy. Ma on powszechnie znane właściwości łagodzące i tonizujące. W późniejszym czasie warto pamiętać o regularnym złuszczaniu naskórka za pomocą peelingów. Dzięki temu unikniemy nieestetycznych i niekiedy bolesnych wrastających włosków.

kobieta

Zamiast kupować peelingi w sklepie możemy wykonać je samodzielnie. Wystarczy zapoznać się z instrukcjami zamieszczonymi w Internecie i wykonać złuszczającą mieszankę na bazie kawy lub krystalicznego cukru. Domowe kosmetyki są tańsze i bardziej ekologiczne od sklepowych. Nie można również zapominać o codziennym balsamowaniu skóry. Warto o tym pamiętać nie tylko w lecie, ale również w innych porach roku.

Nawilżona skóra wygląda po prostu ładniej. Na suchej skórze od razu widać wszelkie niedoskonałości. Nawodniona, gładka i elastyczna skóra ładnie odbija promienie słoneczne przez co wygląda młodziej. Stosując się do tych kilku prostych rad z pewnością dobrze przygotujemy się na nadchodzący sezon wakacyjny. Dbając o dobry wygląd nóg i pach będziemy mogły bez skrępowania ubrać ulubioną letnią sukienkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here