Przewlekła niewydolność żylna jest bardzo poważną chorobą, która dotyka coraz większej ilości osób. Podczas tej choroby nadciśnienie żylne powoduje zmiany w wyglądzie oraz funkcjonowaniu żył. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat tego schorzenia.

Przyczyny niewydolności żylnej

Żylaki kończyn dolnych to schorzenie, które może mieć bardzo zróżnicowane przyczyny. Ich ustalenie bardzo często nie jest jednoznaczne. Wśród najczęstszych przyczyn występowania żylaków kończyn dolnych można przede wszystkim wymienić pracę siedzącą, czyli pozostawanie przez wiele godzin w tej samej pozycji. Oprócz tego niewydolność żylna może być również spowodowana poprzez występowanie w organizmie różnego rodzaju stanów zapalnych, które mają związek z uszkodzeniem zastawek żylnych.

Objawy niewydolności żylnej

Objawy niewydolności żylnej mogą być bardzo zróżnicowane i są przede wszystkim zależne od stopnia zaawansowania choroby. Na początku pojawiają się dolegliwości bólowe, a także uczucie ciężkich nóg. Oprócz tego mogą również występować obrzęki kończyn dolnych, a nawet białe przebarwienia na skórze. Warto zwrócić uwagę na tego rodzaju objawy, aby wiedzieć, kiedy rozpocznie się proces chorobowy. Dzięki temu będzie można w skuteczny sposób minimalizować jego niekorzystne objawy.

Diagnostyka niewydolności żylnej

Z całą pewnością można stwierdzić, że bardzo istotnym etapem jest odpowiednia diagnostyka niewydolności żylnej. Jeśli żylaki kończyn dolnych będą w odpowiedni sposób zdiagnozowane to będzie możliwe wdrożenie skutecznego leczenia. Potwierdzenie diagnozy możliwe jest dzięki przeprowadzeniu wywiadu, a także dzięki oględzinom kończyn dolnych. Lekarz może ocenić wygląd kończyny, jej kolor, a także ocieplenie oraz powiększenie obwodu.

Zapobieganie niewydolności żylnej

Niewydolność żylna to choroba, której z powodzeniem można zapobiegać. Przede wszystkim tego rodzaju schorzenie może być związane ze zbyt długim przebywaniem w pozycji siedzącej. Dlatego warto do swojego codziennego funkcjonowania włączyć odpowiednią ilość aktywności fizycznej. Na pewno będzie to bardzo korzystne rozwiązanie, dzięki któremu uda się zapobiegać niewydolności żylnej oraz minimalizować jej objawy. Istotne jest również odpoczywanie z nogami uniesionymi nieco wyżej. Mogą się znajdować na przykład na poduszkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here