Z pewnością każdy przedsiębiorca zna hasło, że reklama jest dźwignią handlu. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele form reklamy, jednak wciąż popularnością cieszą się tradycyjne artykuły reklamowe, do których zaliczyć można nadruki na tkaninach. Warto zatem wiedzieć, w jaki sposób powstają takie nadruki i jak dbać o tkaniny, na których powstał nadruk.

Jak powstają nadruki na tkaninach?

Firmy oferujące nadruk na materiale najczęściej posługują się kilkoma metodami, za pomocą których wykonywane są Nadruki na tkaninach. W zależności od wybranej metody, nadruk może być trwalszy lub mniej odporny. Ponadto wybór techniki zależy najczęściej od rodzaju i wielkości materiału, a także kolorystyki, bowiem nie każda z metod przeznaczona jest do wszystkich odcieni tkanin. Do najpopularniejszych technik wykonywania nadruków na tkaninach należą: druk sublimacyjny, którego zasadą działania jest sublimacja; druk termotransferowy, czyli druk laserowy utrwalany termicznie; druk bezpośredni na tkaninach DTG, który polega na wykonaniu nadruku bezpośrednio na koszulce, czy też metoda zdobienia tkanin foliami typu Flex Flok, polegająca na wycinaniu ze specjalnych folii, nieskomplikowanych form graficznych i napisów, a następnie nanoszeniu ich na tkaninę termicznie przy pomocy specjalnej prasy. Poszczególne techniki różnią się przeznaczeniem, poziomem skomplikowania wykonania, a w konsekwencji tego i ceną.

Jak dbać o tkaniny z nadrukiem?

Pamiętać należy, że nadruk na materiale jest bardzo delikatny, dlatego też należy o niego szczególnie dbać. Koszulki z nadrukiem należy prać ręcznie w 30 stopniach Celsjusza przewrócone na lewą stronę. Warto także unikać prasowania wprost po nadruku, prasować przez papier lub na lewej stronie. W zależności od metody wykonania, nadruk na materiale może wcześniej lub później odchodzić od tkaniny lub ulegać wyblaknięciu. Ważne jest jednak, by odpowiednio go chronić.

Podsumowując, nadruk na materiale jest bardzo dobrą metodą reklamową, bowiem z łatwością można wypromować daną firmę w różnych miejscach i zdobywać potencjalnych klientów. Ponadto jest to także ciekawy pomysł na prezent, ponieważ wciąż niesłychaną popularnością cieszą się spersonalizowane koszulki z ciekawym tekstem, motywem lub zdjęciem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here