W przypadku urządzania hotelu, tak naprawdę każdy element wystroju ma znaczenie – zarówno powieszone obrazy, lustra czy dodatki, jak i same meble. Krzesła hotelowe – bardzo ważny element wystroju. O czym świadczą i jak je wybrać?

Krzesła i fotele hotelowe jako element wystroju

Mogłoby się wydawać, że to, jakie krzesła wybierze się do hotelowej restauracji, nie ma większego znaczenia. Prawda jest taka, że służą one, przede wszystkim, do siedzenia. To, jak wyglądają, robi jednak różnice. Gość hotelowy musi czuć się w restauracji, w lobby czy w pokoju dobrze. Jeśli hotel jest niesamowicie elegancki, takie też powinny być w nim meble. Jeśli właścicielom zależy na bardziej przytulnym nastroju, powinien zadbać o detale.

Ważne jest nie tylko to, jaka atmosfera będzie panować w pomieszczeniach, ale też to, czy meble były wygodne. Goście zapamiętają, jeśli krzesła będą wyjątkowo niewygodne. Taką opinią mogą podzielić się w sieci czy ze znajomymi, którzy nie będą przecież chcieli odwiedzać miejsc z niekomfortowymi meblami. Nawet tanie meble hotelowe mogą być wygodne. Należy to jednak sprawdzić, np. usiąść przed zakupem czy wybierać sprawdzone modele.

Krzesła hotelowe i fotele – materiał i udogodnienia

Bardzo istotną kwestią jest to, z jakiego materiału wykonane są krzesła i fotele hotelowe. Należy pamiętać o tym, by nie tylko zjawiskowo wyglądał, ale też był łatwy do wyczyszczenia. Dobrym pomysłem jest skóra bądź eko skóra, którą wystarczy przetrzeć nasączoną w detergencie ściereczką. Z mebli korzystać będą również dzieci, które nie uważają i mogą np. coś rozlać. Ciężko będzie domyć krzesło materiałowe. Materiał jest też zależny od tego, gdzie mebel będzie się znajdować – na ogródku czy na balkonie może stać krzesło z drewna czy nawet z plastiku (dostępne są bardzo eleganckie opcje, a materiał jest prosty w pielęgnacji).

Uwagę zwrócić należy też na udogodnienia, czyli podłokietniki bądź podnóżki do mebli. Podnóżek będzie miłym dodatkiem w lobby bądź w apartamencie, ale nie jest potrzebny w restauracji. Nawet tanie meble hotelowe mogą być bardzo wygodne, jeśli dobrze się je dobierze do pomieszczenia. Wystarczy wyobrazić sobie, ile czasu gość spędzi siedząc w danym meblu (np. w restauracji – kilkadziesiąt minut, krzesło przy biurku bądź konferencyjne – nawet kilka godzin).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here