Trądzik to przypadłość, która kojarzy się głównie z wiekiem młodzieńczym. Jednak bywa tak, że zdarza się w wieku dojrzałym.

Główna przyczyna powstawania trądziku zarówno u dorosłych jest taka sama. Są to zazwyczaj zmiany hormonalne. W wieku młodzieńczym spowodowane są one etapem dojrzewania, natomiast w wieku dojrzałym różnego rodzaju zaburzeniami na tle chorobowym.

Wśród rodzajów trądziku u dorosłych można wyróżnić:

– trądzik różowaty
– trądzik grudkowy
– trądzik torbielowaty

Najtrudniejszą odmianą trądziku występującego u dorosłych pod względem leczenia jest trądzik różowaty. Tworzy on na skórze postać zapalnych plam, które są ciężkie do wyleczenia i usunięcia.
Trądzik grudkowy, jak sama nazwa wskazuje, polega na tworzeniu się pod skórą nieestetycznych grudek i nierówności. Często prowadzi to do powstania dużych, ciężkich do usunięcia blizn.
Rodzajem trądziku, któremu towarzyszy stan zapalny jest trądzik torbielowaty. Polega on na powstaniu na skórze licznych ropnych krostek. Powodują one nie tylko nieestetyczny wygląd ale również sprawiają ból. Trądzik ten jest ciężki do wyleczenia ze względu na toczący się na skórze stan zapalny.

Rodzaje trądziku występującego u osób dorosłych również wpływają na sposób leczenia. W zależności jaki rodzaj trądziku występuję u danej osoby, lekarz przepisuje odpowiednie leki. Często są to leki hormonalne, które w dużym stopniu regulują proces chorobowy, ponieważ trądzik jest tylko objawem pewnej choroby a nie jej przyczyną. Aby zatem zlikwidować trądzik należy wyleczyć chorobę, którego efektem ubocznym jest trądzik.

Aby zlikwidować trądzik samo leczenie głównej choroby nie wystarczy. Należy odpowiednio dbać o skórę oraz stosować odpowiednie kosmetyki. Zarówno w aptekach jak i drogeriach dostępne są całe gamy kosmetyków, które wspomagają walkę z tą dolegliwością. Ważne jest aby kosmetyki były dobrane pod względem schorzenia, które nam dolega oraz pod względem rodzaju cery, który posiadamy.
Należy również zwrócić uwagę na to, aby kosmetyki, które nakładamy na twarz były wyprodukowane przez jedną firmę i pochodziły z jednej serii kosmetycznej. Mamy w ten sposób pewność, że składniki zawarte poszczególnych preparatach są odpowiednio dobrane pod względem rodzaju naszej cery i pod względem ewentualnego uczulenia.

W przypadku trądziku młodzieńczego możemy wyróżnić dwa rodzaje schodzenia:

– trądzik zaskórnikowy
– trądzik grudkowo krostkowy.

W przypadku trądziku młodzieńczego mamy pewność, że minie on po okresie dojrzewania. Procesy hormonalne ulegną regulacji i w ten sposób na skórze przestaną pojawiać się nieestetyczne wykwity.
Jednak w przypadku trądziku ważne jest odpowiednio dobrane leczenie, aby nie doszło do pojawienia się trudnych do usunięcia blizn.

Leczenie blizn po trądziku jest skomplikowane. Blizny po trądziku są trudne do usunięcie, jednak odpowiednio dobrana kuracja może zdziałać cuda. Aby zabieg usunięcia blizn był przeprowadzony profesjonalnie należy zgłosić się do odpowiedniego gabinetu kosmetycznego. Szersze informacje dostępne są pod adresem wrosinski.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here