Japonia zachwyca wszystkich, bez względu na wiek. Choć jest mała, daleka geograficznie dla Europy czy Ameryki, ale jej kultura dokonuje prawdziwej ekspansji. Któż nie zna filmów anime, postaci z wielkim oczami, japońskich kreskówek, czy komiksów? No właśnie! Czy chcesz dać się porwać tej fali i zobaczyć, jak wyglądają młodzieżowe wakacje po japońsku?

Ruszaj zatem na obóz anime i manga. Tu spotkasz pasjonatów nie tylko Japonii, języka japońskiego, ale rysunków i filmu. Młodzi artyści i zupełnie zwykłe nastolatki – wszyscy uczą się rysować mangę, tworzyc własne komiksy, kreatywnie budować akcję, tworzyć niesamowitą i niepowtarzalną szatę graficzną. Obóz anime i manga to nie byle jakie wakacje. Odnajdzie się tu każdy nastolatek, gdyż programy są niezwykle zróżnicowane – od gotowania, poprzez tworzenie filmów, malowanie, sport, aż do poznawania japońskich legend czy sztuki wojennej samurajów.

Obóz anime i manga jest przeznaczony dla dzieci od około 9 lat, są też grupy młodzieżowe (od około 12 lat wzwyż). Na takie wyjazdy jeżdżą i dziewczyny, i chłopcy, w różnych wieku, ale przeważają uczestnicy około 12-14 lat.

Dzieci na obozie anime i manga mają sporo różnych aktywności – są wycieczki, kalambury, ogniska, gry stolikowe, mecze, gra terenowa, zawody sportowe, zajęcia malarskie i rysunkowe, lepienie z gliny, wycieczki piesze i autokarowe, kapiele w jeziorze lub morzu, a także plażowanie, spacery, zakupy pamiątek, dyskoteka, warsztaty tworzenia origami, zajęcia kulinarne czy montaż filmów anime. Obóz anime i manga to naprawdę różnorodny wyjazd, bardzo urozmaicony zajęciowo. Są w ciągu dnia trzy bloki zajęciowe, po śniadaniu, po obiedzie i po kolacji. Każdy blok zajęć pełen jest atrakcji, przygód, nowych wyzwań. Obóz anime i manga nie moż ebyć nudny dla nikogo, dlatego i chłopcy, i dziewczyny znajdą tu dla siebie wiele warsztatów – choćby nauka gry zręcznościowej “kendama”, czy zajęcia z ikebany, czyli układania kwiatów. Anime, czyli ruchome obrazki, to cały blok zajęć filmowych – dzieci poznają japońskie filmy animowane, kreskówki, a takż ezapoznają się z mitami i legendami, które takm występują i całą kulturą japońską, by zrozumieć kontekst i pewne rzeczy w filmach, których przeciętny Europejczyk nie rozumie.

Ponieważ to lato, świeci słońce, jest pięknie i gorąco, a obóz anime i manga zlokalizowany jest nad wodą, w pięknym miejscu, wobec tego nie może zabraknąć też zwykłego lenistwa na gorącym piasku, kąpieli, zabaw wodnych, atrakcji na jeziorze lub w morzu, spacerów nad brzegiem czy budowania zamków z piasku na plaży.

Obóz anime i manga spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagającego nastolatka. Możecie interesować się historią, sportem, czy sztuką – a i tak znajdziecie tu fascynujące i odpowiadające Wam zajęcia, warsztaty, gry, zabawy, naukę, panele dyskusyjne czy wycieczki tematyczne. Obóz anime i manga jest nastawiony na poznawanie, na rozwój, na zgłębianie tematów, na otwarcie się na różnorodność. To nie jest zwykła, przypadkowa kolonia, jakich wiele. Stąd młodzież wyjeżdża nie tylko pełna wiedzy i pasji, ale też bardzo zadowolona z poznania nowych osób o zbliżonych zainteresowaniach, a często te przyjaźnie trwają całymi latami, a dzieci spotykają się w swoich miastach i świetnie się razem dogadują, wspierają, tworzą swoje kluby, rozwijają się wspólnie. Pamiętają, jakim pozytywnym i inspirującym doświadczeniem był ich wspólny obóz anime i manga i często chcą tam się wybrać ponownie, czasem już wspólnie, większą paczką znajomych.

Obóz anime i manga jest prowadzony przez prawdziwych pasjonatów – są to osoby związane z Japonią, które studiowały japonistykę, często jeździły do tego kraju, niejednokrotnie znają też jezyk japoński i uwarunkowania kulturowe – mogą więc przekazywać swoją wiedzę dzieciom. Młodzi słuchacze bardzo to doceniają i świetnie chłoną nową wiedzę, bo podana jest ona w sposób naprawdę arcyciekawy. Podczas obozu dzieci grają w różne gry związane z Japonią, kultowe planszówki o tematyce japońskiej lub mangowej, poznają gry – nowości na rynku. Gry są często bardzo fajne i drogie, zatem obóz anime i manga to super miejsce, gdzie można je wytestować, zanim się samemu dane wydanie gry zakupi. Obóz anime i manga też jest okazją do pogrania w japońskie gry plenerowe i planszowe, jakie są przeznaczone dla większej liczby osób. W dużej grupie gra się zawsze inaczej, niż w 2-3 osoby. Jest to bardzo emocjonujące i ciekawe doświadczenie, bardzo się takie zajęcia dzieciom podobają.

Warto już na jesieni lub zimą zarezerwować letni obóz anime i manga – wtedy jest największy wybór ofert, terminów i miejsc, w których odbywają się wyjazdy. Można zarezerwować miejsce, a w przypadku zmiany planów (i konieczności zmiany terminu) zwykle organizator idzie na rękę i można takich zmian dokonać nawet jeszcze wiosną. Mniej więcej maj jest tym miesiącem, że na wielu turnusach już kończą się miejsca na obóz anime i manga. Jednak jeśli będzie czerwiec, a nawet lipiec – nie traćcie nadziei, bo na niektórych turnusach bywają wolne miejsca, a nawet jeśli nie, to można wpisac się na listę rezerwową i zwykle spośród wszystkich uczestników ktoś tam zawsze zrezygnuje z przyczyn losowych i wtedy zwalnia się miejsce. Najlepiej jednak obóz anime i manga rezerwować do kwietnia, po Wielkanocy to już taki ostateczny czas na pewny zapis, jeśli chcemy mieć spory wybór lokalizacji, terminó, tematyk, fakultetów, dojazdów. Zatem – otaku, fani którzy jedziecie na obóz anime i mangi – rezerwujcie miejsca czym prędzej i do zobaczenia w japońskiej enklawie wakacyjnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here