Czasami nie jesteśmy do końca świadomi, ile produktów każdego dnia nakładamy na twarz. Z pozoru wydaje się, że jest ich niewiele – w końcu to tylko krem, puder albo odrobina kolorów. Jednak oprócz nich każdego dnia na naszej skórze pojawiają się też inne rzeczy: sebum, zanieczyszczenia czy pot. Usunięcie ich wszystkich to sposób na uzyskanie pięknej skóry.

Co się stanie, jeśli nie zadbamy o prawidłowy demakijaż?

Brak demakijażu albo jego niedokładne wykonanie może skończyć się pozostaniem odrobiny kosmetyków oraz zanieczyszczeń na twarzy. W efekcie może dojść do zatykania porów, co oznacza, że skóra nie zachowuje się prawidłowo: nie oddycha, a także nie zostaje odpowiednio nawilżona (ani natłuszczona) przez niewielką warstwę sebum.

Zatkane pory to przepis nie tylko na ich poszerzenie i nieestetyczny wygląd, ale także na pojawienie się wyprysków i stanów zapalnych. Skóra, która nie jest prawidłowo nawilżona, może stać się szara i przesuszona. Z drugiej strony może też próbować się przed tym stanem, a wówczas dochodzi do nadprodukcji sebum i łojotoku, który przyczynia się do nieestetycznego świecenia oraz kolejnych stanów zapalnych. W każdym z tych wypadków nie prezentujemy się zbyt dobrze.

Brak odpowiedniego demakijażu może też wiązać się z pojawieniem reakcji alergicznych na zmieszane ze sobą składniki kosmetyków i zanieczyszczenia, które pozostały na skórze.

Prawidłowy demakijaż, czyli sposób na piękną cerę

Jak łatwo można się domyślić, odpowiedni demakijaż przyczynia się do zachowania pięknego wyglądu skóry. Pomaga w odblokowaniu porów i pozwala skórze w pełni odetchnąć, gdy nie jest ona pokryta żadnymi kosmetykami, zwłaszcza kolorowymi. Co więcej, dzięki dobremu oczyszczeniu twarzy możemy przygotować ją także na kolejne zabiegi, takie jak peeling, maseczka czy odżywienie za pomocą intensywnie regenerującego serum. W efekcie skóra staje się gładka, świetlista i pozbawiona jakichkolwiek niedoskonałości. Jak zatem wykonać go prawidłowo?

Na początek oczy, potem usta

Demakijaż zawsze należy rozpoczynać od oczu oraz ust. W pierwszej kolejności powinniśmy nasączyć wacik płynem do demakijażu i przyłożyć do powiek oraz rzęs. Nie należy ich przy tym pocierać, a jedynie poczekać, aż kolorowe kosmetyki się rozpuszczą. Czynność ta powinna być powtarzana tyle razy, ile będzie potrzeba, aby bez pośpiechu i w jaki najbardziej delikatny sposób pozbyć się wszystkich kolorowych pozostałości. W taki sam sposób należy oczyścić też okolicę ust. Pozostałości produktu oczyszczającego, takiego jak na przykład mleczko, należy zmyć letnią wodą.

Następnym krokiem jest dokładny demakijaż twarzy, szyi i dekoltu. W tym przypadku znacznie łatwiej będzie posłużyć się dłońmi. Z ich pomocą wystarczy nanieść na skórę na tych obszarach niewielką porcję produktu oczyszczającego i lekko pomasować, aby dobrze rozpuścił pozostałości makijażu. Również w tym przypadku na koniec należy posłużyć się letnią wodą, która do końca usunie zanieczyszczenia.

A jakie kosmetyki wybrać? Jeśli zastanawiasz się nad odpowiednim mleczkiem, pianką lub płynem micelarnym, zobacz, co przygotowała dla ciebie Drogeria Pigment. Na pewno się nie zawiedziesz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here