Feromony – chyba każdy kiedyś o nich słyszał. To takie specjalne związki chemiczne, najczęściej zamknięte w małych szklanych fiolkach, pod wpływem których ludzie zakochują się w sobie i tworzą udane związki. Oczywiście występują one także w naturze. Stąd się zresztą wzięły i stąd ludzie się o nich dowiedzieli.

W zależności od gatunku zwierzęcia mogą jednak występować w zupełnie innych ilościach i proporcjach. Każdy je jednak ma i w ten sposób zachęca lub zniechęca do siebie innych. Czy jednak rzeczywiście tak to właśnie działa? Czy dzięki feromonom można rozkochać w sobie dowolnie wybranego człowieka na ziemi? Czy feromony działają? Trzeba przyjrzeć się sprawie z bliska, aby uzyskać odpowiedzi na te wszystkie pytania.

Feromony przez niektórych zostały uznane za takie naturalne nośniki informacji. Często przecież nie potrafimy komunikować się ze sobą na odległość. Dysponujemy oczywiście telefonami komórkowymi, ale ten bliższy kontakt zawsze jest znacznie bardziej intensywny. Zwierzęta natomiast rzadko kiedy używają mowy do porozumiewania się z innymi osobnikami, dlatego wykorzystują swoje ciało i jego naturalne zdolności do przekazywania różnych informacji.

para

O czym mówią więc feromony?

Przede wszystkim zawierają w sobie dane na temat płci osobnika. Mówią również o jego dojrzałości oraz o tym, czy jest on gotowy do rozmnażania. W feromonach dostrzega się także informacje związane z ogólnym stanem psychicznym, zdrowiem, a nawet relacjami partnerskimi bądź zdolnościami do konkurowania. Wszystkie te sygnały można wrzucić do jednej grupy związanej ściśle z relacjami społeczno-seksualnymi.

Feromonami najczęściej zaczynają interesować się osoby, które mają spore problemy z nawiązywaniem bliższych relacji. Chciałyby kogoś poznać, ale po prostu się boją. Lgną do ludzi, jednak jednocześnie ich od siebie odsuwają, bo nie chcą wciągnąć się w coś, co może nie mieć dobrego zakończenia. Feromony dają takim osobom niesamowite możliwości. Nie trzeba bowiem posiadać ich naturalnie, aby móc skorzystać na ich działaniu – dziś można je kupić w specjalistycznych sklepach, aby następnie zacząć je na sobie nosić. A czy warto?

Czy feromony działają, czy jednak twierdzą tak wyłącznie ci, którzy postanowili je sprzedawać? Oczywiście pragnąc sięgnąć po taki produkt, trzeba uważać. Nie należy robić zakupów w miejscach niezaufanych i niesprawdzonych. Kupowanie feromonów przez Internet jest głupim pomysłem, bo nigdy tak naprawdę nie wiadomo, kto stoi za konkretnym ogłoszeniem. Lepiej zatem poszukać ich w stacjonarnych sklepach, a wcześniej je sprawdzić. Feromon, który naprawdę działa, na pewno będzie trochę kosztować.

Wróćmy jednak na chwilę do właściwości tych nieco magicznych i tajemniczych związków chemicznych. Według wielu są one jednym z tych naturalnych sposobów na poprawienie swoich relacji z innymi ludźmi i stanie się taką osobą, jaką zawsze chciało się być. Feromony zwiększają szansę na szczęśliwe i przyjemne życie. Pomagają zarówno w sytuacjach codziennych, jak i w pracy, czyli wszędzie tam, gdzie człowiek ma kontakt z drugą osobą.

kobieta

Skuteczność tych związków chemicznych potwierdzana była wielokrotnie. Nie chodzi tu nawet wyłącznie o wyniki skomplikowanych badań naukowych. Sami użytkownicy feromonów chętnie i często się o nich wypowiadają, nieraz twierdząc, że dzięki nim totalnie zrekonstruowali całe swoje życie. Nareszcie zyskali większą pewność siebie, bo po prostu widzą, że inni ludzie reagują na nich w sposób pozytywny. A im więcej ma się dobrych doświadczeń, tym większą siłę się zyskuje.

Czy feromony działają?

Tak, ale nie można jednak liczyć na to, że odwalą one za człowieka całą „robotę”. A niestety osoby, które całe swoje życie zmagają się z problemem nieśmiałości, często pokładają wszelkie nadzieje w to, że taki feromon natychmiastowo zmieni ich życie. Tak się jednak nie stanie. On może pomóc, ale to człowiek musi sam wykazać się pewną inicjatywą. Powinien dążyć do coraz częstszych kontaktów z ludźmi, by w ten sposób ćwiczyć swoje zdolności interpersonalne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here