Jeżeli regularnie farbujesz brwi lub rzęsy (albo to i to) henną, najprawdopodobniej nauczyłaś się już to robić samodzielnie. Chodzenie na taki zabieg do salonu kosmetycznego byłoby czystą stratą czasu i pieniędzy. Trwa on zwykle maksymalnie piętnaście minut, a jest na tyle nieskomplikowany, że z powodzeniem sama wykonujesz go w domowych warunkach.

Czasami jednak nawet kosmetyczkom zdarza się popełnić pewne błędy. Jeżeli nałożysz zbyt dużą ilość produktu na włoski, efekt końcowy prawdopodobnie nie będzie zadowalający – rzęsy lub brwi okażą się zbyt ciemne, przez co przytłoczą twoją buzię, zwłaszcza jeśli jesteś blondynką lub jasną szatynką. Często też podczas takiego zabiegu dochodzi do nieumyślnego zafarbowania skóry twarzy. Co zatem powinnaś zrobić w takiej sytuacji?

Czym zmyć henne, aby rozjaśnić włoski lub usunąć ją z ciała?

czym zmyć henne

Czasami nawet to pierwsze, wstępne zmywanie henny z brwi może okazać się dość trudne. Niby producenci zaznaczają na swoich opakowaniach, że nadmiar produktu wystarczy usunąć zwilżonym płatkiem kosmetycznym, ale czasem henna jest tak trwała, że nic nie daje sobie z nią rady. Co wtedy? Co powinnaś zrobić z brwiami, na których masz teraz zaschniętą hennę i nijak nie potrafisz jej ściągnąć? Najpierw zachowaj spróbuj się uspokoić i przejmij kontrolę. Nie próbuj uporczywie trzeć włosków wacikiem, zwłaszcza jeżeli widzisz, że nie daje do żadnych rezultatów. Przyłóż do nich nasączony wodą płatek kosmetyczny i przez chwilę przytrzymaj (przynajmniej pół minuty). Roztwór powinien wtedy rozpuścić zaschniętą hennę. Tarcie zupełnie nic ci nie da, zwłaszcza w przypadku bardzo trwałych i mocnych produktów koloryzujących.

Jeżeli jednak sama woda jest mało efektywna, spróbuj wymieszać ją z niewielką ilością zwykłego mydła. Taki roztwór ponownie nałóż na płatek kosmetyczny i przyłóż go do brwi. Henna powinna się wtedy już spokojnie rozpuścić, ale jeśli mimo wszystko dalej tak się nie dzieje, zastosuj inny preparat oczyszczający. Wiele kobiet do zmywania henny używa zwykłego płynu do demakijażu.

Pamiętaj jednak, że może on spowodować rozjaśnienie włosków, więc nie używaj go w zbyt dużych ilościach i sprawdzaj na bieżąco, jakie efekty ci daje. Inny skuteczny produkt to zwykły krem nawilżający. Jeżeli akurat posiadasz jakiś treściwy i tłusty balsam do twarzy, spokojnie możesz go nałożyć właśnie na brwi. Taki produkt powinien już bez problemu poradzić sobie z usunięciem nadmiaru kosmetyku koloryzacyjnego.

henna

Wiesz już, czym zmyć henne, ale czy aby na pewno wiesz, jak ją poprawnie nakładać na włoski? Niewłaściwa technika obrana podczas przeprowadzania tego zabiegu najczęściej właśnie doprowadza do sytuacji, w której brwi lub rzęsy zostają pokryte zbyt dużą ilością produktu – a potem trzeba szukać na to ratunku. Zadbaj więc o pewne podstawy. Uzupełnij braki w wiedzy, aby wykonywać zabiegi przy użyciu henny w taki sposób, jak to robią profesjonalne kosmetyczki w gabinetach urody. Nawet jeśli dokładnie zapoznałaś się z zaleceniami producenta umieszczonymi na opakowaniu, nie oznacza to wcale, że nie popełniasz pewnych błędów. A koniecznie musisz się ich wystrzegać. W przeciwnym wypadku nigdy nie zdołasz całkowicie poprawnie nałożyć henny na włoski.

A Polki mają niestety tendencję do popełniania jednego okrutnego błędu. Najczęściej wybierają dla siebie hennę o zbyt ciemnym kolorze. Wydaje się im, że takie mocne kruczoczarne brwi podkreślą ich urodę i nadadzą ich spojrzeniu charakteru, ale niestety nie pasują one do bladej cery czy bardzo jasnych włosów. Zawsze dopasowuj odcień produktu do swojego wyglądu.

Nie kieruj się tutaj żadnymi trendami czy poleceniami koleżanek. Podczas aplikacji produktu uważaj natomiast na to, by nie zamalować zbyt dużego obszaru twarzy – jeżeli nałożysz hennę wokół brwi, później będziesz musiała zastanawiać się właśnie nad tym, jak ją zmyć. A jeśli dalej nie jesteś pewna, czy dobrze wykonujesz ten zabieg, udaj się po prostu do dobrej kosmetyczki. Ona wszystko ci wytłumaczy i od razu pokaże. Dzięki temu nigdy więcej nie popełnisz już żadnych błędów podczas aplikacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here