Zabiegi medycyny estetycznej stają się coraz popularniejsze i łatwiej dostępne. Kiedyś decydowały się na nie tylko ludzie z show biznesu – obecnie niemal każdy z nas skorzystać z nowoczesnych terapii, które pozwalają przywrócić młody i atrakcyjny wygląd. Istnieje mnóstwo zabiegów, które dopasowane są do potrzeb i preferencji zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Możesz zdecydować się na terapie całkowicie bezinwazyjne, które przynoszą subtelne efekty lub też z wykorzystaniem skalpela, gwarantujące prawdziwą metamorfozę. W ostatnich latach dużym powodzeniem cieszy się chirurgiczna plastyka powiek. Co warto wiedzieć na ten temat?

Plastyka powiek – co warto o niej wiedzieć?

Na plastykę powiek najczęściej zgłaszają się kobiety po ukończeniu 40 roku życia, chociaż nie jest to normą. Zainteresowanie tym zabiegiem stale rośnie. Według luźnych statystyk w roku 2019 zdecydowało się na niego niemal o 15% więcej osób, w porównaniu z poprzednim rokiem. Uznaje się, że to trzecia, najbardziej popularna operacja z zakresu chirurgii plastycznej, który wykonywana jest na całym świecie. Na czym polega? Jej celem jest zredukowanie nadmiaru skóry, która pojawia się niemal u każdego człowieka pod wpływem starzenia. Gdy jest zwiotczała oraz opada na oczy, sprawia, że cała twarz wygląda na zmęczoną oraz o wiele starszą. W niektórych sytuacjach powieki opadają do tego stopnia, że zawężają pole widzenia, przez co stają się nie tylko defektem kosmetycznym, ale też obniżają komfort życia. Chirurgiczna plastyka powiek jest więc sposobem, aby przywrócić prawidłowe funkcjonowanie powiek oraz młody wygląd.

Plastyka powiek – przed zabiegiem

Wskazaniem do wykonania plastyki powiek jest nadmiar skóry na górnej powiece, obecność worków pod oczami, opadanie powiek – zarówno związane z wiekiem, jak i dziedziczne oraz wady mięśnia okrężnego oka. Zabieg najczęściej wykonuje się u osób między 35 a 65 rokiem życia. Przeciwskazaniem do jego wykonania jest ciąża, egzemy powiek, poważne choroby ogólnoustrojowe, zaburzenia krzepnięcia krwi czy skłonność do tworzenia się bliznowców. Pacjent przed przystąpieniem do operacji musi zostać odpowiednio przygotowany – wymaga się, aby na dwa tygodnie przez zabiegiem nie przyjmował aspiryny, nie palił papierosów oraz zrezygnował z opalania. Konieczne jest też wykonanie morfologii, w tym określenie wskaźników krzepnięcia czy markerów stanu zapalnego. Na 3 dni przed zabiegiem nie wolno spożywać napojów alkoholowych. Po operacji również należy trzymać się zaleceń lekarza, co obejmuje między innymi noszenie okularów przeciwsłonecznych lub stosowanie kremów z filtrami SPF.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here