Owal twarzy to jeden z tych elementów, który w znaczący sposób wpływa na to, jak się wygląda. Rysy twarzy są bowiem częścią tożsamości każdego człowieka. Niestety na przestrzeni lat się one zmieniają. Wynika to przede wszystkim ze starzenia się skóry. Procesy te sprawiają, że na skórę coraz silniej zaczynają działać siły grawitacji, które powodują opadanie owalu twarzy i pojawianie się bruzdy nosowo-wargowej. Na początku zmiany w owalu twarzy są delikatne, później stają się coraz bardziej widoczne, znacząco zmieniając rysy. Zmiany w owalu twarzy zaczynają się pojawiać po 30 roku życia, można je jednak opóźnić – jak to zrobić?

Dlaczego rysy twarzy się zmieniają?

Zacieranie się naturalnego kształtu twarzy to proces naturalny. Problem ten pojawia się przede wszystkim u osób w wieku dojrzałym. Jego przyczyn należy upatrywać w tym, że z biegiem lat ubywa tkanki tłuszczowej na twarzy, co skutkuje pogłębianiem się bruzdy nosowo-wargowej, obniżeniem kciuków ust i zwężeniem się czerwieni wargowej. Co więcej, zanik tłuszczu na skroniach i policzkach powoduje również zmianę proporcji twarzy i przeniesienie punktu ciężkości w dół.

Zmianę owalu twarzy widać po tym, że buzię trudno wpisać w trójkąt, którego wierzchołek opiera się na brodzie, a podstawa znajduje się na linii oczu. Opadający owal twarzy odwraca te proporcje. Utrata sprężystości skóry powoduje, że opadająca tkanka tłuszczowa tworzy tzw. chomiki na policzkach, drugi podbródek i nadaje całej twarzy smutny wygląd.

Opadający owal twarzy – jak sobie z nim radzić?

W Internecie nie brakuje porad, jak zapobiegać opadaniu owalu twarzy. Jako skuteczne sposoby na pierwszym miejscu wymienia się ćwiczenia mięśni twarzy tzw. jogę szyi i twarzy, właściwą pielęgnację i zdrową dietę. U wielu pań to jednak nie wystarcza. Do warszawskiej kliniki Miracki zgłaszają się panie, które mimo najlepszej pielęgnacji nadal borykają się z opadającym owalem twarzy. Proponowanym im rozwiązaniem jest innowacyjny lifting Attiva. Ten profesjonalny zabieg na twarz pozwala cieszyć się efektami prawdziwego odmłodzenia. Panie doceniają go za spektakularne rezultaty, bardzo małą inwazyjność, bezbolesność oraz bezpieczeństwo. Do wyeliminowania opadającego owalu twarzy zabieg ten wykorzystuje fale radiowe.

Podniesienie owalu twarzy falami radiowymi

Fale radiowe wykorzystywane przy zabiegu Attiva precyzyjnie podgrzewają skórę i tkanki podskórne, dzięki czemu może dojść do ich przebudowy i obkurczania się, a także lipolizy, czyli rozpuszczenia nadmiernej ilości tkanki. W czasie zabiegu skóra i tkanki poddawane są temperaturze od 45 do 70 stopni Celsjusza. Wysokość temperatury jest ściśle kontrolowana i monitorowana za pomocą kamery termowizyjnej, dzięki czemu nie wyrządzi krzywdy pacjentowi. O tym, jak dokładnie wygląda zabieg na poprawę owalu twarzy można przeczytać na https://klinikamiracki.pl/.

Podniesienie owalu twarzy jest możliwe dzięki temu, że wytworzone ciepło m.in. pozytywnie wpływa na wzrost elastyczności i napięcia skóry, pobudzenie tkanek do produkcji kolagenu, odmłodzenie i wygładzenie skóry, redukcję nadmiernej ilości podskórnej tkanki tłuszczowej.   

Podniesienie owalu twarzy – efekty zabiegów medycyny estetycznej

Zabieg Attiva pozwala przez dłuższy czas cieszyć się młodym wyglądem. Jego wysoka skuteczność idzie w parze z małą inwazyjnością. Warto jednak pamiętać, że na efekty zabiegu trzeba poczekać – nie są one natychmiastowe. Skóra potrzebuje czasu, aby naturalnie powrócić do pierwotnej świeżości. Rezultaty pojawiają się stopniowo i pogłębiają mniej więcej przez 3 miesiące. W tym czasie zostają pobudzone naturalne procesy, które przebudowują i ujędrniają skórę. Osiągnięte zabiegiem efekty widoczne są od 1 do 3 lat. Po tym czasie zabieg można powtórzyć. Należy jednak pamiętać o przeciwwskazaniach do niego. Te można wykluczyć na konsultacji wstępnej w klinice Miracki w Warszawie. Podniesienie owalu twarzy zabiegiem Attiva nie powinno być wykonywane:

  • U kobiet w ciąży,
  • Przy obecności metalowych implantów i urządzeń elektronicznych np. rozrusznika serca,
  • Przy uszkodzeniach skóry w obszarze zabiegowym,
  • U osób chorych na nowotwory, niewydolność serca, płuc, wątroby,
  • Przy niewyrównanych zaburzeniach hormonalnych,
  • Przy zaburzeniu krążenia, zapaleniu tętnic i żył,
  • U kobiet w czasie miesiączki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here