Tymczasowy wyjazd do pracy do Niemiec zazwyczaj poprzedza przeprowadzkę do tego kraju z całą rodziną. Sprawdź, o czym należy pamiętać, gdy przenosiny odbywają się razem z dzieckiem. Jakie formalności należy wykonać przed wyjazdem? Co należy zrobić po przeprowadzeniu się na miejsce?

Zmiana kraju zamieszkana jest bardzo poważną decyzją. Wiele osób obawia się, jak zorganizować wszystkie sprawy związane z przenosinami. Gdy czeka Cię przeprowadzka do Niemiec razem z dzieckiem lub dziećmi, sprawdź przyszykowane przez nas porady, z którymi łatwiej urządzisz się za granicą z całą rodziną.

Przed przeprowadzką do Niemiec

Zanim rozpocznie się pakowanie mienia i przewożenie go do nowego lokum, rodzice powinni pamiętać o tym, by zadbać o formalności związane z przeniesieniem się do innego kraju razem ze swoją pociechą.

Do przeprowadzenia konieczne jest zebranie wszystkich odpowiednich dokumentów dziecka, które będą potrzebne do formalności na miejscu. Te formalności najlepiej wykonać z co najmniej 2-miesięcznym wyprzedzeniem, ponieważ tyle trwa oczekiwanie na niektóre dokumenty.

Dokumenty dla dziecka potrzebne przed wyjazdem do Niemiec:

  • dowód osobisty albo paszport
  • karta EKUZ – ubezpieczenia zdrowotnego
  • skrócony odpis aktu urodzenia dziecka
  • świadectwa szkolne
  • dokumentacja medyczna, w tym karta szczepień

Na podstawie powyższych dokumentów będzie można wykonać wszystkie niezbędne formalności związane z przeprowadzką do nowego lokum.

Po przeprowadzce do Niemiec

Formalności czekają na rodziców również po przeprowadzeniu się do Niemiec. W tym przypadku konieczne jest udanie się do kilku różnych urzędów oraz przedstawienie potrzebnych dokumentów.

Obowiązki po przenosinach do Niemiec:

  • zameldowanie się na terenie Niemiec
  • uzyskanie obowiązkowego ubezpieczenia zdrowotnego
  • złożenie wniosku o świadczenia na dzieci
  • zapisanie dziecka do szkoły

Do wykonania powyższych obowiązków konieczne jest wykorzystanie dokumentacji zebranej z Polski, a także przedstawienie innych pism, między innymi zaświadczeń, które można uzyskać w pracy w Niemczech.

Organizacja przeprowadzki do Niemiec

Poza sprawami dotyczącymi formalności na rodziny przeprowadzające się do Niemiec czekają również dodatkowe obowiązki. Należy przede wszystkim pamiętać o tym, aby dobrze zorganizować przeprowadzkę pod kątem technicznym.

Zakres przeprowadzki jest zależny od tego, jak dużo mienia planuje się przewieźć. Gdy jest go sporo, w takim przypadku konieczne będzie skorzystanie z samochodów dostawczych – meblowozów. Wówczas warto pomyśleć o skorzystaniu z usług firm zajmujących się świadczeniem usług przeprowadzkowych.

Firmy przeprowadzkowe mogą zapewnić swoim klientom kompleksową obsługę, która polega między innymi na dostarczeniu materiałów stosowanych do pakowania, na specjalnym zabezpieczeniu powierzonego mienia, na jego noszeniu oraz transportowaniu.

Praktyczne porady dotyczące przeprowadzki do Niemiec oraz innych krajów można znaleźć już teraz na stronie internetowej: www.transportprzeprowadzki.com.pl.

Podsumowanie

Przeprowadzenie się do innego kraju zawsze związane jest z szeregiem formalności. Dotyczą one również rodzin, które wyjeżdżają za granicę razem ze swoimi pociechami. W tym przypadku konieczne jest zajęcie się odpowiednimi formalnościami jeszcze przed wyjazdem. Zebranie dokumentów dziecka, a następnie przeprowadzenie spraw na miejscu jest bardzo ważne, gdy planuje się przeprowadzkę do Niemiec z dziećmi.

W organizacji przeprowadzki mogą pomóc również firmy przeprowadzkowe, które zajmują się świadczeniem kompleksowych usług związanych z przenosinami za granicę. To najwygodniejsza opcja, biorąc pod uwagę wkład pracy, jaki związany jest z wyprowadzeniem się do innego kraju.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala19/domains/pozytywnamama.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here